Komfortowe meble designerskie Noti

zaawansowana technologia

Do produkcji mebli NOTI wykorzystujemy zaawansowane technologie, które pozwalają na tworzenie ambitnych i niepowtarzalnych w formie produktów na wysokim poziomie jakościowym. Wiele elementów wykończeniowych wykonywanych jest ręcznie, co wiąże się z dbałością o detal, który jest dla nas niezmiernie ważny. Nieodłącznym etapem naszego procesu projektowego jest prototypowanie produktów. Pozwala rozwijać projekt, ulepszać, testować, dopracowywać detale.

jak tworzymy projekty?

Projektant przedstawia nam wstępny rysunek nowego wzoru (często w odpowiedzi na brief), jeśli zostaje zaakceptowany, na jego podstawie powstaje rzut techniczny z wymiarami. Wtedy też możemy stworzyć pierwsze modele. To czas, gdy wzór mocno ewaluuje. Projektujemy konstrukcję mebla, poprawiamy proporcje, wybieramy wewnętrzne materiały. Czasem powstaje kilka modeli, które testujemy, dopracowujemy zanim powstanie model odpowiadający najbardziej założeniom projektu. Na jego podstawie tworzymy prototyp mebla z docelowych materiałów konstrukcyjnych w skali 1:1. Zdarza się, że powstaje kilka prototypów. To etap bardzo ścisłej współpracy projektanta i technologa. Prototyp jest dla nas warsztatem badawczym, bardzo ważną częścią pracy nad kolekcją. Daje możliwość przetestowania różnych wariantów rozwiązań. Tym bardziej, że w przypadku mebli tapicerowanych niezmiernie ważna jest ergonomia, istotny kąt odchylenia oparcia. Tu funkcja musi spotkać się z formą.

najwyższa jakość materiałów

W ofercie Noti posiadamy meble oparte na tradycyjnej konstrukcji drewnianej oraz metalowej. Korzystamy z wysokiej jakości pianek oraz z rzadziej spotykanej technologii pianki produkowanej technologią wtryskiwaną. Pracujemy w oparciu o standardy ISO 9000, czerpiąc wzorce z siostrzanej fabryki mebli Balma SA, która jest także strategicznym dostawcą elementów drewnianych oraz metalowych.

tkaniny to nasza pasja

Tkaniny są naszą pasją. To one najszybciej reagują na trendy, są dziś bardzo aktywnie rozwijającą się dziedziną wzornictwa. To właśnie tkaniny tworzą charakterystyczny rys naszych kolekcji. Sięgamy po najwyższej jakości skóry licowe, szlachetne wełny i nowoczesne materiały o wyjątkowej fakturze i niepowtarzalnej kombinacji splotów, wszystkie w oryginalnej palecie kolorystycznej. Zaskakują designem, ale także funkcjonalnością, łatwością w czyszczeniu, brakiem wygniatania, trwałością. Pracujemy z najlepszymi światowymi producentami m.in. włoską Alcantarą, duńskim Kvadratem czy brytyjską Camirą, które realizują projekty dla najlepszych światowych marek. 

powrót
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies. Zamknij