Komfortowe meble designerskie Noti

hussar

design:
Dorota Koziara
2012

projektant

Zdjęcie - Dorota Koziara

DOROTA KOZIARA, ur. 1967. Dyplom zdobyła w 1993 roku z Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W roku 1994 stworzyła w Polsce grupę projektantów Start. Przez 10 lat współpracowała z Alessandro Mendinim i Atelier Mendini w Mediolanie. Wśród najważniejszych projektów wnętrza salonów Alessi, Swatcha, wnętrza Byblos Art Hotel Villa Amista, dom Fransa Haksa w Amsterdamie, projekty dla firm Venini, Fiorucci, Hermes, Luxo, Abet Laminati, Swarowski, Bisazza, Fiat, Redd’s, Cosimo Martinelli, Comforty, Du Pont, Noti, Slamp, Kauffman.

Jest laureatką w międzynarodowym konkursie rzeźbiarskim "Third Millenium" we Włoszech za instalacje "12 Angeli" - obecnie w kolekcji Sculpture Park Franciacorta we Włoszech. Jej prace brały udział w wielu wystawach, m.in. w Londynie, Mediolanie, Wrocławiu. W dorobku ma projekty scenografii do spektakli teatralnych w Mediolanie i Nowym Jorku. Kuratorka wielu wystaw z dziedziny sztuki i projektowania, a także autorka aranżacji wystaw, wśród najważniejszych "Fragilisme" Fondation Cartier pour l’Art Contemporaine w Paryżu, "Mendini tra le Arti" Museum Narodowe w Munster, Niemcy, Pałac Królewski w Barcelonie, "Art of Italian Design" Megaron Ateny. Jako dziennikarka współpracuje z pismami Domus, Elle Decoration, Machina Design, CQ. Na stałe mieszka w Mediolanie. Dla NOTI w 2012 r. zaprojektowała kolekcję mebli do przestrzeni publicznych HUSSAR.

elementy kolekcji
i wymiary

karta produktu PDF

powrót
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies. Zamknij